ROBO-BED to rozrzutnik przyszłości

ROBO-BED to najnowsza innowacja firmy KeyDollar. Jest to inteligentne rozwiązanie do automatycznego posypywania boksów ściółką.

Wielokrotne i bezstresowe użycie

Bufor magazynowy rozrzutnika jest napełniany podczas ładowania robota do obornika i zabiera około 200 litrów ściółki podczas każdego przejazdu. Dzięki temu, w oparciu o średnią 10 litrów ściółki na boks dziennie, maszyna ma wystarczającą pojemność do obsługi 120 boksów. Wydajność można łatwo zwiększyć, wyposażając kilka robotów do obornika w rozrzutnik. Producent skoncentrował się na trzech zagadnieniach: redukcji stresu bydła, codziennym odświeżaniu stanowisk i oszczędności pracy.

Kompatybilny ze zwykłym robotem do obornika

Rozrzutnik, zbudowany w całości ze stali nierdzewnej, można montować na prawie każdym typie robota zgarniającego obornik. Ponieważ zwykły robot do obornika przebywa ustaloną, regulowaną trasę przekazując dane położenia, rozrzutnik wie dokładnie w jakim momencie przemieszcza się wzdłuż boksów. Rozrzutnik zatrzymuje się z chwilą, gdy jest pusty, podczas gdy robot do obornika kontynuuje swoją standardową trasę oczyszczania stanowisk kierując się do stacji ładowania. W trakcie ładowania akumulatorów robot do obornika zostaje napełniony produktami ściółkowymi (na przykład większymi cząstkami obornika).

Brak przeszkód dla robota do obornika

Rozrzutnik sam odbiera sygnał od robota do obornika; o tym, kiedy ma posypywać stanowiska, a kiedy nie. Z wyjątkiem wspomnianej sytuacji rozrzutnik działa samodzielnie i niezależnie. Rozrzutnik posiada: własny zestaw akumulatorów, własną ładowarkę i w chwili, gdy wymaga tego jego konserwacja, może przechylać się do przodu. Rozrzutnik charakteryzuje się niskim ciężarem własnym, dzięki czemu środek ciężkości robota do obornika pozostaje w dole urządzenia. Zapobiega to zagrożeniu wywrotkami.