Hintergrund keydollar

Keydollar Agri-XL jest prawdziwą potęgą

Agri-XL stworzony do osiągania najlepszych wyników w najtrudniejszych warunkach

Wysoko wydajny separator gnojowicy dla najlepszych wyników.

Keydollar Agri-XL to separator gnojowicy, który z bardzo dużą wydajnością może wytwarzać z gnojowicy frakcję gęstą. Separator powinien być zasilany pompą napełniającą zasobnik. Dzięki zastosowaniu zamkniętego obwodu z przelewem maszyna pracuje w sposób ciągły i bez ryzyka.

Nowa śruba o wyrafinowanej konstrukcji ma bardzo dużą średnicę wewnętrzną, a tym samym niewielką wysokość łopatek, co zapewnia łatwe wypływanie cieczy. Oprócz tego śruba jest wyposażona w łożysko po stronie tłoczenia. Dzięki temu całość jest bardzo wytrzymała. Separator Agri-XL posiada sterowaną pneumatycznie głowicę z czterema oddzielnie poruszającymi się zaworami zapewniającymi duży przeciwnacisk. Dzięki temu maszyna ta pozwala na separację nawet najrzadszej gnojowicy bez jakiegokolwiek ryzyka.

Ogólnie biorąc, Agri-XL Air to nieskomplikowany separator gnojowicy odpowiedni dla hodowców bydła, trzody chlewnej i cieląt, którzy potrzebują urządzenia o dużej wydajności przy niskich kosztach.

Nadaje się do każdego rolnika

Agri-XL to idealny separator gnojowicy dla hodowców bydła mlecznego poszukujących urządzenia, które będą mogli używać do wytwarzania z gnojowicy ściółki do boksów, jak również w celu utylizacji (zbytu) gnojowicy. Maszyna ma solidną, wytrzymałą konstrukcję i zapewnia wystarczającą wydajność dla większych gospodarstw mlecznych. Dla tej grupy docelowej ta maszyna opłaca się najbardziej spośród wszystkich przez nas oferowanych.

Duża średnica wewnętrzna śruby zapewnia uzyskiwanie zawartości suchej masy w granicach 40% przy bardzo ograniczonej konserwacji! Za pomocą separatora Agri-XL można już teraz wytwarzać tanią i dobrą jakościowo ściółkę z gnojowicy bydlęcej!

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej na temat zalet stosowania ściółki do boksów.

Separator gnojowicy Agri-XL jest w stanie separować rocznie do 10 000 metrów sześciennych gnojowicy świńskiej. Jest on wyposażony w śrubę z warstwą tworzywa sztucznego. Dzięki tej warstwie możliwa jest właściwa separacja rzadkiej gnojowicy świńskiej a sito o oczkach 0,5 mm ma mniejszą podatność na zużycie. Separator Agri-XL posiada sterowaną pneumatycznie głowicę z czterema oddzielnie poruszającymi się zaworami zapewniającymi duży przeciwnacisk, co pozwala na separację nawet najrzadszej gnojowicy bez jej wyciekania z separatora.

Nasz innowacyjny separator gnojowicy Agri-XL pozwala hodowcom trzody chlewnej wykonywać tanio separację. Dzięki prostej technice i niskim kosztom możliwa jest separacja gnojowicy przy koszcie od 1€ do 2€ za metr sześcienny. Jednocześnie nasz separator pozwala też uzyskać bardzo korzystne zawartości, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo pieniędzy na kosztach utylizacji gnojowicy. Za pomocą separatora Agri-XL uzyskuje się z gnojowicy świńskiej o zawartości fosforanów 4 g/kg produkt o zawartości 12 g/ kg. Z gnojowicy macior o zawartości fosforanów 1 g/kg jest to 12 g/kg. Zawartości suchej masy wynosi około 30-35%.

Korzyści z separatora gnojowicy Agri-XL dla hodowcy trzody chlewnej:

 • Niskie koszty utylizacji gnojowicy
 • Tania metoda separacji
 • Niskie koszty konserwacji
 • Łatwość w użyciu
 • Elastyczność (dowolny czas stosowania)
 • Więcej gnojowicy na własnym areale

Agri-XL to duży kompaktowy separator gnojowicy umożliwiający separację do 100 000 metrów sześciennych gnojowicy cielęcej rocznie. Jest on wyposażony w śrubę z warstwą tworzywa sztucznego. Dzięki tej warstwie możliwa jest właściwa separacja rzadkiej gnojowicy cielęcej a sito o oczkach 0,5 mm ma mniejszą podatność na zużycie. Separator Agri-XL posiada sterowaną pneumatycznie głowicę z czterema oddzielnie poruszającymi się zaworami zapewniającymi duży przeciwnacisk, co pozwala na separację nawet najrzadszej gnojowicy (od cieląt mięsnych) bez jej wyciekania z separatora.

Nasz innowacyjny separator gnojowicy Agri-XL pozwala hodowcom cieląt wykonywać tanio separację. Dzięki prostej technice i niskim kosztom możliwa jest separacja gnojowicy przy koszcie od 1€ do 2€ za metr sześcienny. Jednocześnie nasz separator pozwala też uzyskać bardzo korzystne zawartości, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo pieniędzy na kosztach utylizacji gnojowicy. Za pomocą separatora Agri-XL uzyskuje się z gnojowicy cieląt mięsnych o zawartości fosforanów 1 g/kg produkt o zawartości 8 g/kg.

Korzyści z separatora gnojowicy Agri-XL dla hodowcy cieląt:

 • Niskie koszty utylizacji gnojowicy
 • Tania metoda separacji
 • Niskie koszty konserwacji
 • Łatwość w użyciu
 • Elastyczność (dowolny czas stosowania)
 • Więcej gnojowicy na własnym areale

Zalety Agri-XL

 • ­Bardzo duża wydajność
 • Przeznaczony dla większych gospodarstw
 • ­Prosta konstrukcja
 • ­Ekstremalnie wytrzymałe wykonanie
 • ­Całkowicie ze stali nierdzewnej

Przemyślana konstrukcja

1
2
3
4
5

Całkowicie ze stali nierdzewnej

Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej nasze separatory gnojowicy są niewrażliwe na korozję. Jest to ważne w przypadku długotrwałego stosowania w kontakcie z gnojowicą.

Komplett Edelstahl agri-xl Separator

Podwójne łożyskowanie

Śruba w tym separatorze jest łożyskowana z obu stron. Dzięki temu jest ona zawsze ułożona centralnie w maszynie. Zapobiega to niepotrzebnemu zużyciu.

Warstwa tworzywa sztucznego

Na śrubie zamocowana jest bardzo sztywna warstwa z tworzywa sztucznego. Uszczelnia ona przestrzeń między sitem a śrubą. W ten sposób ogranicza się straty wydajności.

Kunststoffschicht agri-xl Gülle Separator

4 indywidualne zawory zamykające

Separator gnojowicy Agri-XL jest sterowany w pełni automatycznie za pomocą ciśnienia powietrza na czterech oddzielnie poruszających się zaworach. W tej chwili jest to jedyny separator gnojowicy na rynku sterowany w ten sposób. Posiada on sterowaną pneumatycznie głowicę z czterema osobnymi zaworami zapewniającymi duży przeciwnacisk, co pozwala na bezproblemową separację wszystkich rodzajów gnojowicy bez utraty wydajności. Poza tym wielkość przeciwnacisku zaworów jest łatwo ustawić.

Korzyści:

 • W tradycyjny sposób możliwe jest tylko jedno ustawienie przeciwnacisku. Jeśli chcemy go zmienić, konieczna jest interwencja ręczna. W separatorze Agri-XL Air nastawa przeciwnacisku odbywa się automatycznie w oparciu o sterowanie pneumatyczne. Separator sam reguluje przeciwnacisk odpowiednio do przerabianej gnojowicy, np. gdy staje się ona gęstsza.
 • Zastosowanie 4 osobnych zaworów pozwala separatorowi na lepsze przetwarzanie niezmieszanych rodzajów gnojowicy, koryguje on ustawienie po każdej stronie głowicy prasującej.
 • Dostosowanie przeciwnacisku nie wymaga już użycia kluczy czy innych narzędzi, lecz odbywa się za pomocą skrzynki sterowniczej..
 • Opróżnianie cieczy odbywa się w głowicy w celu jeszcze lepszego dostosowania do zmian jakości gnojowicy.

Poznaj naszych użytkowników

nagel Erfahrung keydollar Gülle Separator

“Dlaczego separacja gnojowice to dobry sposób na produkcję Ściółki do boksów? Aby zwiększyć komfort krów i obniżyć problemy z racicami, będziesz miał o wiele mniej pracy ”

schuijt Erfahrung keydollar Gülle Separator

“Wartość dodana polega głównie na całego pakietu, który zapewnia Keydollar razem z Aquablend Polska. Separator gnojowice jest dostarczany jako jeden element od kompletny pakiet. ”

stellingwerf Erfahrung keydollar Gülle Separator

“Wysoka wydajność i stosunkowo niski kapitał inwestycyjny był powodem wyboru separatora gnojowice Agri-XL.”

Obejrzyj filmik Agri XL aby przekonać się o zaletach tego potężnego separatora gnojowice

Dane techniczne:

WYSOKOŚĆ160 cm
SZEROKOŚ108 cm
DŁUGO174 cm
SITOstandardowo 0,5 mm
DOPŁYW I ODPŁYW4″
WYDAJNOŚĆ NA GODZINĘ2m² do 3m³ ściółki do boksów(*)
WYMAGANA MOC7,5 kW przy 380 V

(* Wydajność separatora Agri XL jest ściśle uzależniona od rodzaju i właściwości separowanego produktu.)

Keydollar wraz z AquaBlend Polska zorganizuję wszystko od A do Z

Dostarczamy pełną instalację. Dbamy o wszystko np:

     • Doplyw i odplyw od i do separatora gnojowicy
     • Materiały budowlane i materiały instalacyjne
     • Węże i przewody
     • Wyspecjalizowanego technika
     • Poradnik dotyczący stosowania suchego separatu na legowiskach

Niezobowiązująca porada

Aby poprosić o wycenę, prosimy o podanie informacji, takich jak imię, nazwisko i numer telefonu.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować? Zadzwoń do najbliższego dystrybutora an.