Hintergrund keydollar

Keydollar Agri-XL jest prawdziwą potęgą

Agri-XL stworzony do osiągania najlepszych wyników w najtrudniejszych warunkach

Wysoko wydajny separator gnojowicy dla najlepszych wyników.

Keydollar Agri-XL to separator gnojowicy, który z bardzo dużą wydajnością może wytwarzać z gnojowicy frakcję gęstą. Separator powinien być zasilany pompą napełniającą zasobnik. Dzięki zastosowaniu zamkniętego obwodu z przelewem maszyna pracuje w sposób ciągły i bez ryzyka.

Nowa śruba o wyrafinowanej konstrukcji ma bardzo dużą średnicę wewnętrzną, a tym samym niewielką wysokość łopatek, co zapewnia łatwe wypływanie cieczy. Oprócz tego śruba jest wyposażona w łożysko po stronie tłoczenia. Dzięki temu całość jest bardzo wytrzymała. Separator Agri-XL posiada sterowaną pneumatycznie głowicę z czterema oddzielnie poruszającymi się zaworami zapewniającymi duży przeciwnacisk. Dzięki temu maszyna ta pozwala na separację nawet najrzadszej gnojowicy bez jakiegokolwiek ryzyka.

Ogólnie biorąc, Agri-XL Air to nieskomplikowany separator gnojowicy odpowiedni dla hodowców bydła, trzody chlewnej i cieląt, którzy potrzebują urządzenia o dużej wydajności przy niskich kosztach.

Nadaje się do każdego rolnika

Agri-XL to idealny separator gnojowicy dla hodowców bydła mlecznego poszukujących urządzenia, które będą mogli używać do wytwarzania z gnojowicy ściółki do boksów, jak również w celu utylizacji (zbytu) gnojowicy. Maszyna ma solidną, wytrzymałą konstrukcję i zapewnia wystarczającą wydajność dla większych gospodarstw mlecznych. Dla tej grupy docelowej ta maszyna opłaca się najbardziej spośród wszystkich przez nas oferowanych.

Duża średnica wewnętrzna śruby zapewnia uzyskiwanie zawartości suchej masy w granicach 40% przy bardzo ograniczonej konserwacji! Za pomocą separatora Agri-XL można już teraz wytwarzać tanią i dobrą jakościowo ściółkę z gnojowicy bydlęcej!

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej na temat zalet stosowania ściółki do boksów.

Separator gnojowicy Agri-XL jest w stanie separować rocznie do 10 000 metrów sześciennych gnojowicy świńskiej. Jest on wyposażony w śrubę z warstwą tworzywa sztucznego. Dzięki tej warstwie możliwa jest właściwa separacja rzadkiej gnojowicy świńskiej a sito o oczkach 0,5 mm ma mniejszą podatność na zużycie. Separator Agri-XL posiada sterowaną pneumatycznie głowicę z czterema oddzielnie poruszającymi się zaworami zapewniającymi duży przeciwnacisk, co pozwala na separację nawet najrzadszej gnojowicy bez jej wyciekania z separatora.

Nasz innowacyjny separator gnojowicy Agri-XL pozwala hodowcom trzody chlewnej wykonywać tanio separację. Dzięki prostej technice i niskim kosztom możliwa jest separacja gnojowicy przy koszcie od 1€ do 2€ za metr sześcienny. Jednocześnie nasz separator pozwala też uzyskać bardzo korzystne zawartości, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo pieniędzy na kosztach utylizacji gnojowicy. Za pomocą separatora Agri-XL uzyskuje się z gnojowicy świńskiej o zawartości fosforanów 4 g/kg produkt o zawartości 12 g/ kg. Z gnojowicy macior o zawartości fosforanów 1 g/kg jest to 12 g/kg. Zawartości suchej masy wynosi około 30-35%.

Korzyści z separatora gnojowicy Agri-XL dla hodowcy trzody chlewnej:

 • Niskie koszty utylizacji gnojowicy
 • Tania metoda separacji
 • Niskie koszty konserwacji
 • Łatwość w użyciu
 • Elastyczność (dowolny czas stosowania)
 • Więcej gnojowicy na własnym areale

Agri-XL to duży kompaktowy separator gnojowicy umożliwiający separację do 100 000 metrów sześciennych gnojowicy cielęcej rocznie. Jest on wyposażony w śrubę z warstwą tworzywa sztucznego. Dzięki tej warstwie możliwa jest właściwa separacja rzadkiej gnojowicy cielęcej a sito o oczkach 0,5 mm ma mniejszą podatność na zużycie. Separator Agri-XL posiada sterowaną pneumatycznie głowicę z czterema oddzielnie poruszającymi się zaworami zapewniającymi duży przeciwnacisk, co pozwala na separację nawet najrzadszej gnojowicy (od cieląt mięsnych) bez jej wyciekania z separatora.

Nasz innowacyjny separator gnojowicy Agri-XL pozwala hodowcom cieląt wykonywać tanio separację. Dzięki prostej technice i niskim kosztom możliwa jest separacja gnojowicy przy koszcie od 1€ do 2€ za metr sześcienny. Jednocześnie nasz separator pozwala też uzyskać bardzo korzystne zawartości, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo pieniędzy na kosztach utylizacji gnojowicy. Za pomocą separatora Agri-XL uzyskuje się z gnojowicy cieląt mięsnych o zawartości fosforanów 1 g/kg produkt o zawartości 8 g/kg.

Korzyści z separatora gnojowicy Agri-XL dla hodowcy cieląt:

 • Niskie koszty utylizacji gnojowicy
 • Tania metoda separacji
 • Niskie koszty konserwacji
 • Łatwość w użyciu
 • Elastyczność (dowolny czas stosowania)
 • Więcej gnojowicy na własnym areale

Zalety Agri-XL

 • ­Bardzo duża wydajność
 • Przeznaczony dla większych gospodarstw
 • ­Prosta konstrukcja
 • ­Ekstremalnie wytrzymałe wykonanie
 • ­Całkowicie ze stali nierdzewnej

Przemyślana konstrukcja

1
2
3
4
5

Całkowicie ze stali nierdzewnej

Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej nasze separatory gnojowicy są niewrażliwe na korozję. Jest to ważne w przypadku długotrwałego stosowania w kontakcie z gnojowicą.

Komplett Edelstahl agri-xl Separator

Podwójne łożyskowanie

Śruba w tym separatorze jest łożyskowana z obu stron. Dzięki temu jest ona zawsze ułożona centralnie w maszynie. Zapobiega to niepotrzebnemu zużyciu.

Warstwa tworzywa sztucznego

Na śrubie zamocowana jest bardzo sztywna warstwa z tworzywa sztucznego. Uszczelnia ona przestrzeń między sitem a śrubą. W ten sposób ogranicza się straty wydajności.

Kunststoffschicht agri-xl Gülle Separator

4 indywidualne zawory zamykające

Separator gnojowicy Agri-XL jest sterowany w pełni automatycznie za pomocą ciśnienia powietrza na czterech oddzielnie poruszających się zaworach. W tej chwili jest to jedyny separator gnojowicy na rynku sterowany w ten sposób. Posiada on sterowaną pneumatycznie głowicę z czterema osobnymi zaworami zapewniającymi duży przeciwnacisk, co pozwala na bezproblemową separację wszystkich rodzajów gnojowicy bez utraty wydajności. Poza tym wielkość przeciwnacisku zaworów jest łatwo ustawić.

Korzyści:

 • W tradycyjny sposób możliwe jest tylko jedno ustawienie przeciwnacisku. Jeśli chcemy go zmienić, konieczna jest interwencja ręczna. W separatorze Agri-XL Air nastawa przeciwnacisku odbywa się automatycznie w oparciu o sterowanie pneumatyczne. Separator sam reguluje przeciwnacisk odpowiednio do przerabianej gnojowicy, np. gdy staje się ona gęstsza.
 • Zastosowanie 4 osobnych zaworów pozwala separatorowi na lepsze przetwarzanie niezmieszanych rodzajów gnojowicy, koryguje on ustawienie po każdej stronie głowicy prasującej.
 • Dostosowanie przeciwnacisku nie wymaga już użycia kluczy czy innych narzędzi, lecz odbywa się za pomocą skrzynki sterowniczej..
 • Opróżnianie cieczy odbywa się w głowicy w celu jeszcze lepszego dostosowania do zmian jakości gnojowicy.

Poznaj naszych użytkowników

“Dlaczego separacja gnojowice to dobry sposób na produkcję Ściółki do boksów? Aby zwiększyć komfort krów i obniżyć problemy z racicami, będziesz miał o wiele mniej pracy ”

NagelMleczarz Czytaj tutaj

“Wartość dodana polega głównie na całego pakietu, który zapewnia Keydollar razem z Aquablend Polska. Separator gnojowice jest dostarczany jako jeden element od kompletny pakiet. ”

SchuijtMleczarz Czytaj tutaj

“Wysoka wydajność i stosunkowo niski kapitał inwestycyjny był powodem wyboru separatora gnojowice Agri-XL.”

StellingwerfMleczarz Czytaj tutaj

Obejrzyj filmik Agri XL aby przekonać się o zaletach tego potężnego separatora gnojowice

Dane techniczne:

WYSOKOŚĆ160 cm
SZEROKOŚ108 cm
DŁUGO174 cm
SITOstandardowo 0,5 mm
DOPŁYW I ODPŁYW4″
WYDAJNOŚĆ NA GODZINĘ2m² do 3m³ ściółki do boksów(*)
WYMAGANA MOC7,5 kW przy 380 V

(* Wydajność separatora Agri XL jest ściśle uzależniona od rodzaju i właściwości separowanego produktu.)

Keydollar wraz z AquaBlend Polska zorganizuję wszystko od A do Z

Dostarczamy pełną instalację. Dbamy o wszystko np:

     • Doplyw i odplyw od i do separatora gnojowicy
     • Materiały budowlane i materiały instalacyjne
     • Węże i przewody
     • Wyspecjalizowanego technika
     • Poradnik dotyczący stosowania suchego separatu na legowiskach

Niezobowiązująca porada

Aby poprosić o wycenę, prosimy o podanie informacji, takich jak imię, nazwisko i numer telefonu.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować? Zadzwoń do najbliższego dystrybutora an.